VIDEO Mansour, ”omul-foarfecă”, joacă senzațional și la 36 de ani! Ce a reușit în meciul nebun din ultima etapă

Gueye Mansour cfr cluj 2 Dacian Nastai Liga 3 sportul simleu silvaniei Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 23 Aprilie 2022, 09:13
Data actualizarii: Sambata 23 Aprilie 2022, 09:15

Atacantul senegalez este jucător și antrenor secund la Sportul Șimleu Silvaniei, echipă din Liga 3.

Gueye Mansour, senegalezul care a impresionat în România la Poli Timişoara, a început de curând o nouă carieră. Atacantul ajuns la 36 de ani este acum antrenor secund, dar şi jucător, la Sportul Şimleu Silvaniei, echipă din Liga 3.

În ultima etapă, acasă cu CFR Cluj 2, echipa sa era condusă cu 3-0 în minutul 75, însă veteranul din atac și-a început recitalul. A dat mai întâi pasa de gol pentru 1-3 ('75), iar în penultimul minut de joc a marcat pentru un nesperat 3-3.

Mansour, care este căpitanul formației din Șimleu Silvaniei, colaborează din postura de secund cu antrenorul principal Dacian Nastai, care până în vara trecută a lucrat la FCSB, atât la juniori, cât și la prima echipă.