FOTO Lupul singuratic Leo. Cum a fost surprins Strizu la pauza meciului cu Farul

Leo Strizu farul fcsb - farul lupul singuratic Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 29 Ianuarie 2023, 20:26
Data actualizarii: Duminica 29 Ianuarie 2023, 20:36

FCSB - Farul, meci din etapa a 23-a a Superligii, a conținut goluri spectaculoase și momente ciudate.

Antrenorul din acte de la FCSB, Leo Strizu, e un personaj discret. Numit de Gigi Becali tehnician pentru că are licența PRO, fostul atacant de la FC Național și FC Brașov e un apropiat al latifundiarului din Pipera.

Strizu a condus mult timp echipa a doua a roș-albaștrilor și a fost mai-mereu omul potrivit la timpul potrivit pentru FCSB. Pentru că în realitate Mihai Pintilii conduce echipa, Strizu mai devine și protagonistul unor momente ciudate.

După ce la meciul din etapa trecută a fost surprins plimbându-se singur în jurul stadionului, la partida de duminică seara, de pe Național Arena, contra celor de la Farul, Strizu a fost din nou în prim-plan.

La pauza meciului, când FCSB și Farul se aflau la egalitate, scor 0-0, Strizu, antrenorul din acte al vicecampioanei, a fost lăsat pe teren și nu a mai mers la vestiare cu Pintilii și cu ceilalți jucători.

Sport.ro l-a surprins pe Strizu alături de un alt membru al staff-ului FCSB-ului, la mijlocul terenului, în timp ce rezervele roș-albaștrilor se încălzeau.