VIDEO Internaționalul român care a jucat la Dinamo sau Farul, eurogol de la mijlocul terenului!

alexandru giurgiu alexandru pelici Dinamo Farul Constanta Unirea Alba Iulia Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 10 Martie 2024, 15:06
Data actualizarii: Duminica 10 Martie 2024, 15:12

Alexandru Giurgiu a semnat o ”dublă” pentru Unirea Alba Iulia în 2-1 cu Unirea Ungheni.

Fostul internațional de tineret Alexandru Giurgiu (31 de ani), trecut și pe la Astra Giurgiu, Dinamo, Farul Constanța sau Slavia Sofia, a înscris golurile echipei sale de suflet, Unirea Alba Iulia, în meciul de sâmbătă din Liga 3, 2-1 cu Unirea Ungheni în prima etapă a anului din Liga 3.

Prima reușită, din minutul 44, a fost un eurogol de la mijlocul terenului, iar golul victoriei din minutul 75 a venit după un șut de la 20 de metri.

Alexandru Giurgiu, sincer: ”Nu pot să zic că am vrut să înscriu”

Alexandru Giurgiu a recunoscut, cu sinceritate, după meci: ”Suntem foarte bucuroși că am învins într-un joc foarte greu. Am jucat cu sufletul și, dacă vom câștiga următoarele două partide, vom fi în play-off.

La primul gol, unul frumos, nu pot să zic că am vrut să înscriu, dar e bine că am marcat”.

La Unirea Alba Iulia, pentru care Giurgiu a mai jucat în perioadele 2010-2011 și 2017-2021, fundașul stânga este antrenat de Alexandru Pelici, în timp ce pe banca tehnică a adversarei de sâmbătă, Unirea Ungheni, s-a aflat fostul dinamovist Florentin Petre.

Foto și video: CSM Unirea Alba Iulia