Luis Phelipe FCSB Gigi Becali Fotbal intern Gigi Becali, patron FCSB / Foto: Captură PRO TV
Data publicarii: Duminica 03 Martie 2024, 21:57
Data actualizarii: Duminica 03 Martie 2024, 22:03

FCSB - Petrolul Ploiești, duel în etapa cu numărul 29 din Superliga, disputat pe Arena Națională.

După o primă repriză în care marile ocazii au venit abia în ultimele minute, partea secundă a început în forță.

Luis Phelipe a marcat la prima atingere de balon, după doar 26 de secunde de la fluierul de start al părții secunde, din pasa lui Florinel Coman, care a dus un atac în viteză în flancul stâng.

• Gigi Becali, patron FCSB / Foto: Captură PRO TV

Altfel spus, Phelipe a avut nevoie de o singură atingere de balon pentru a-i da peste nas lui Gigi Becali, care a spus după meciul cu Voluntari, 3-2, că nu se poate baza pe brazilian și că se teme că s-a păcălit cu el.

Gigi Becali, critic la adresa lui Phelipe după meciul cu Voluntari

„Au fost trei schimbări cu jucători care n-au contat. Dacă ai trei jucători într-o echipă care nu contează, te bate Voluntari. Să zicem că mai am răbdare cu Luis Phelipe, dar puțină. Dar parcă nu mai e jucătorul ala, nu mai poate dribla pe nimeni, pase la adversar, așa nu merge.

Anul ăsta nu ne mai punem baza în el, nu mai avem timp”, spunea Gigi Becali la Primasport, în urmă cu doar patru zile.

• Șapte meciuri a strâns Luis Phelipe în tricoul FCSB-ului, reușind să marcheze un gol.
  • 200.000 de euro a plătit FCSB pe aripa dreaptă cotată la 500.000 de euro de site-ul de specialitate transfermarkt.com.