Mihai Minca CFR Cluj CS Universitatea Alba Iulia liga 4 Rapid Fotbal intern
Data publicarii: Vineri 15 Aprilie 2022, 12:39
Data actualizarii: Vineri 15 Aprilie 2022, 12:47

Mihai Mincă evoluează de anul trecut în orașul natal, la CS Universitatea Alba Iulia, după ce în ultimele sezoane a apărat la Kisvarda, în Ungaria.

Goalkeeper-ul Mihai Mincă (37 de ani), fost la Rapid București sau CFR Cluj, cu care a câștigat titlul în 2012, a evoluat în ultimele sezoane în prima ligă din Ungaria, la Kisvarda, iar în actualul campionat joacă pentru CS Universitatea Alba Iulia, echipă din orașul natal care este lider în Liga 4.

În ultimul meci disputat, Universitatea a câștigat cu 2-1 duelul din deplasare din sferturile Cupei României (faza județeană) cu Voința Vama Seacă.

Fiul ambasadorului Iordaniei este coechipier cu Mincă

Un eveniment inedit s-a petrecut la Vama Seacă, unde portarul Mihai Mincă a evoluat în atacul studenților din minutul 75, precizează Ziarul Unirea.

Anul trecut, o altă știre despre echipa din Alba Iulia a atras atenția: Salman Sufyan, fiul ambasadorului Iordaniei la București, Sufyan Qudah, debuta în noiembrie, el fiind primul stranier din istoria clubului.