Fiul unui ambasador la București este fotbalist și a debutat la o echipă din România!
![Fiul unui ambasador la București este fotbalist și a debutat la o echipă din România! Salman Sufyan Iordania liga 4 Universitatea Alba Iulia](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/11/18/image_galleries/737596/fiul-unui-ambasador-la-bucuresti-este-fotbalist-si-a-debutat-la-o-echipa-din-romania_2_1_size6.jpg)
Salman Sufyan joacă la Universitatea Alba Iulia, liderul neînvins din Liga 4 Alba.
Salman Sufyan (19 ani), fiul ambasadorului Iordaniei la București, Sufyan Qudah, este legitimat la echipa de fotbal CS Universitatea Alba Iulia, care își dorește promovarea în liga a treia.
Formația este liderul neînvins din liga a patra a județului Alba, cu 11 victorii și un egal după primele 12 etape.
Este primul stranier din istoria clubului
Salman Sufyan, care este primul stranier din istoria clubului, a debutat în această lună la Universitatea Alba Iulia, într-un 3-1 cu CIL Blaj, informează ziarulunirea.ro.
Tânărul iordanian este și student la Universitatea ”1 Decembrie 1918” din orașul transilvănean. Înainte de a ajunge în România, Sufyan a mai evoluat în Statele Unite ale Americii.
Foto: Facebook - CSU Alba Iulia
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News