FC Argeș a făcut instrucție cu CSA Steaua într-un meci amical

FC Arges csa steaua Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 25 Martie 2023, 17:17
Data actualizarii: Sambata 25 Martie 2023, 17:24

FC Argeș și CSA Steaua au profitat de pauza competițională pentru națională pentru a disputa un joc de pregătire.

FC Argeş a învins-o pe CSA Steaua Bucureşti, liderul ligii secunde, cu scorul de 3-0, într-un amical desfăşurat pe Stadionul ''Nicolae Dobrin'' din Piteşti.

Golurile au fost marcate de Koumbemba (minutul 28), Garita (minutul 44 - penalty) şi de Vianna (minutul 87), potrivit site-ului clubului din Superligă. Piteştenii au avut şi o bară, în minutul 82, prin Mimito Biai.

Antrenorul Bogdan Argeş Vintilă a aliniat echipa: George Micle - Andrei Tofan (Fabio Vianna, 67), Grigore Turda, Alin Dobrosavlevici, Antonio Jakolis (Gino Oprescu, 67) - Mimito Biai, Tony Njike, Andreias Calcan (Ionuţ Şerban, 63), Kevin Koumbemba (Andrei Stoica, 75) - Wesley Jobelo (Yanis Pîrvu, 63), Arnold Garita.

CSA Steaua a început cu Horia Iancu - Darius Oroian, Cosmin Ciocoteală, Deian Beţa, Adrian Ilie - Cristian Balgiu, Rareş Enceanu, Stephan Drăghici, Cristian Bustea - Emilian Pacionel, Mahadi Kayondo.

FC Argeș a început cu stângul play-out-ul, fiind învinsă de U Cluj. Piteșenii se află pe penultimul loc, cu doar trei puncte avans față de ultima clasată, CS Mioveni.