VIDEO Dumitru Dragomir, mereu surprinzător: "Mie de el mi-a plăcut de la FCSB, a jucat excepțional, a dat cu capul!"

Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Luni 15 Mai 2023, 10:14
Data actualizarii: Luni 15 Mai 2023, 10:55

FCSB a învins-o pe CFR, scor 1-0, și a rămas în lupta pentru titlu. Mai sunt două runde până când se trage cortina pentru ediția 2022-2023 a Superligii.

Dumitru Dragomir a plecat înainte de fluierul de final de pe Arena Națională. A stat două minute de vorbă cu reprezentanții presei și a scos în evidență un jucător esențial pentru FCSB. Pariul lui Gigi Becali, Dawa, a evoluat fără greșeală în partida cu CFR Cluj (1-0), contând pentru antepenultima rundă a campionatului.

Remarcatul lui "Corleone" Dragomir

Camerunezul de 1,94 m transferat de la FC Botoșani a făcut cuplu în defensivă cu estonul Tamm, iar în benzi au jucat Deian Sorescu și Risto Radunovic. Dawa l-a anihilat în prima repriză pe Yeboah, cel mai periculos jucător cu profil ofensiv din echipa lui Dan Petrescu.

• Gigi Becali și Dawa

"Steaua are echipă bună, mie mi-a plăcut Dawa, a jucat excepțional, a dat cu capul, a jucat simplu. Ceea ce n-au făcut cei de la CFR Cluj, care s-au dat tehnici. Acum e lupta între Becali și Hagi", a declarat Dumitru Dragomir, la finalul partidei la care au asistat peste 42.000 de spectatori.