„Stați ca proștii!” Dan Petrescu, dezlănțuit la ultimul meci al echipei sale din Liga Campionilor

Dan Petrescu Jeonbuk Hyundai Motors Liga Campionilor Asiei Fotbal extern Dan Petrescu / Sursa foto: Facebook Jeonbuk
Data publicarii: Miercuri 29 Noiembrie 2023, 16:28
Data actualizarii: Miercuri 29 Noiembrie 2023, 16:29

Jeonbuk Hyundai a jucat în deplarare cu Kitchee în a cincea rundă din Liga Campionilor Asiei, scor 1-2.

Echipa lui Dan Petrescu s-a impus la capătul unui meci în care a jucat în inferioritate numerică o întreagă repriză. Scorul a fost deschis în minutul 2, de Seon-Min, iar Min-Kyu a dublat avantajul lui Jeonbuk, în minutul 38.

Oaspeții însă au rămas în 10 oameni, după ce Jeong Tae-Wook a văzut direct cartonașul roșu, în minutul 45. Gazdele au redus din diferență, în minutul 69, prin golul lui Jantscher, însă nu au reușit să mai marcheze o dată.

Dan Petrescu a făcut o criză de nervi în timpul meciului și și-a jignit staff-ul

Eliminarea l-a înfuriat pe Dan Petrescu, cel care nu a rămas fără reacție. Tae-Wook a văzut cartonașul roșu după ce s-a confirmat din camera VAR decizia, care a durat aproximativ două minute.

În momentul în care a realizat că decizia rămâne aceeași, iar echipa sa va rămâne în inferioritate numerică, antrenorul român a cedat și a început să strige către staff-ul său, nemulțumit că este singurul care protestează: „Stați ca proștii pe bancă toți!”, scrie as.ro.

Jeobuk se află pe locul al doilea în Grupa F din Liga Campionilor Asiei, având 9 puncte obținute în 5 meciuri jucate, cu două mai puțin decât liderul Bangkok United.