VIDEO „Il Luce”, criză de nervi la ultimul meci al lui Dinamo Kiev! Ce l-a supărat pe tehnicianul român

Mircea Lucescu Dinamo Kiev Ucraina Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 19 Septembrie 2021, 11:38
Data actualizarii: Duminica 19 Septembrie 2021, 11:49

Mircea Lucescu continuă seria meciurilor fără înfrângere în actuala ediţie a campionatului Ucrainei.

Dinamo Kiev, echipa pregătită de Mircea Lucescu, a trecut, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de Oleksandria, într-un meci din etapa a opta a campionatului Ucrainei.

Trupa lui „Il Luce” a avut parte de meci extrem de tensionat, la capătul căruia a reușit să se impună printr-un gol marcat în minutul 90+8, de Tsygankov, din lovitură de la 11 metri.

Pe parcursul partidei, Mircea Lucescu a fost extrem de activ la marginea terenului, iar în minutul 44 al meciului, după un fault în marginea terenului, antrenorul lui Dinamo Kiev a făcut o criză de nervi, gesticulând și țipând la adresa „centralului”.

Dinamo Kiev este lider în clasament, cu 22 de puncte (şapte victorii, o remiză). Oleksandria este pe 8, cu 14 puncte.