VIDEO | Străinii din Liga 1 au rupt plasele în preliminariile Campionatului Mondial. Vezi golurile

Data publicarii: Vineri 03 Septembrie 2021, 23:15
Data actualizarii: Vineri 03 Septembrie 2021, 23:24

Străinii din Liga întâi au rupt plasele în preliminariile pentru Mondial, unde Italia și Spania au avut meciuri complicate.

Radunovic, jucătorul lui FCSB, a marcat golul egalizator în minutele de prelungire ale partidei cu Turcia, 2-2.

Baravykas, de la UTA, a marcat un gol superb în preliminarii. El a înscris pentru Lituania, în eșecul, 1-4, cu Irlanda de Nord.

Italia și Spania au avut meciuri complicate

Regina Europei, Italia, n-a reușit să-i bată pe bulgari. S-a terminat 1-1 și italienii au ajuns la 35 de meciuri consecutive fără înfrangere.

Spania a pierdut după 28 de ani în drumul spre Mondial. Spaniolii au condus în Suedia, dar au luat bătaie cu 2-1.