gremio Grenal internacional Fotbal extern VIDEO | Fault CRIMINAL in prima liga din Brazilia! Portarul a avut o intrare ca in filmele cu Van Damme si a vrut sa isi rupa adversarul
Data publicarii: Marti 05 Noiembrie 2019, 14:35
Data actualizarii: Marti 05 Noiembrie 2019, 14:44

Faza s-a petrecut in prima liga din Brazilia, la meciul dintre Gremio si Internacional.

Din articol

Gremio a invins-o pe Internacional cu 2-0 in derby-ul incendiar al Braziliei, numit "Grenal". Geromel a deschis scorul in minutul 34, iar Romulo a inchis tabela in minutul 78.

Faza meciului s-a petrecut in minutul 51, cand portarul celor de la Internacional, Marcelo Lomba a avut o reactie incredibila si a vrut sa isi rupa un adversar.

Portarul nu a avut absolut nicio treaba cu mingea si a ochit genuchiul adversarului pe care l-a atacat ca in filme. Este cunoscuta rivalitatea dintre cele doua cluburi, insa o asemenea intrare nu isi are locul pe terenul de fotbal.

Portarul a primit direct cartonasul rosu si spre surprinderea tuturor, portarul s-a declarat nemultumit de decizia arbitrului.

Cu aceasta victorie, Gremio a urcat pe locul 5 in prima liga din Brazilia.