Firmino 1-1 Mane! Brazilia s-a chinuit cu Senegal la meciul 100 al lui Neymar in nationala Selecao. VIDEO

Neymar Brazilia Roberto Firmino Sadio Mane Stranieri NEYMAR 100! Brazilia s-a chinuit cu nationala Senegalului la aparitia cu numarul 100 a lui Neymar in tricoul nationalei. Cat s-a terminat meciul
Data publicarii: Joi 10 Octombrie 2019, 18:09
Data actualizarii: Joi 10 Octombrie 2019, 18:24

Meciul amical dintre Brazilia si Senegal s-a disputat pe The National Stadium din Singapore.

Nationala Braziliei nu gaseste victoria de 3 meciuri, dupa infrangerea suferita cu Peru, echipa lui Neymar a remizat cu Senegal, scor final 1-1. Selectionerul Braziliei a aliniat cel mai bun 11 impotriva Senegalului lui Mane, insa nu s-a putut impune.

Roberto Firmino a deschis scorul inca din minutul 9 al partidei, dupa o centrare primita de la Gabriel Jesus. Atacantul celor de la Liverpool a trimis un lob peste Gomis. Senegal a egalat inainte de finalul primei reprize printr-un penalty obtinut de colegul de atac al lui Firmino, Sadio Mane, dupa ce Marquinhos l-a faultat in careu. Cel care a transformat penalty-ul si a stabilit scorul final a fost Diedhiou.

Meciul cu numarul 100 al lui Neymar la nationala

Neymar nu a avut noroc in partida care era menita sa ii sarbatoreasca meciul 100 la nationala Braziliei. Atacantul celor de la PSG a fost titular, insa nu a reusit sa iasa in evidenta. Neymar a devenit cel mai tanar jucator care a atins borna de 100 de aparitii pentru nationala Braziliei.

Brazilia va intalni nationala Nigeriei in urmatorul meci care va avea loc duminica, 13 octombrie, de la ora 15.00.