VIDEO | Suporterii lui Rangers au făcut spectacol în afara stadionului la meciul de debut în noul sezon

Glasgow Rangers Gica Hagi Fotbal extern Suporterii lui Rangers au făcut spectacol în afara stadionului la meciul de debut în noul sezon
Data publicarii: Sambata 31 Iulie 2021, 17:41
Data actualizarii: Sambata 31 Iulie 2021, 17:44

Ianis Hagi, titular pentru Rangers în primul meci al sezonului!

Campioana en titre din Scoția și-a respectat blazonul și a debutat cu o victorie în primul meci al sezonului.

Ianis Hagi a deschis scorul după o fază superbă. Rangers s-a descătușat pe finalul partidei, Wright a dus scorul la 2-0, în minutul 78, iar Roofe stabilea rezultatul final în minutul 90 al partidei.

• Suporterii lui Rangers au făcut spectacol în afara stadionului la meciul de debut în noul sezon

Înainte de startul partidei, suporterii lui Rangers s-au strâns în fața stadionului pentru a-i încuraja pe băiții lui Steven Gerrard, care sezonul trecut au făcut istorie și au câștigat cel de-al 55-lea trofeu în Scoția.