Victorie mare pentru Ianis și Rangers în fața lui Real Madrid! Mijlocașul român a jucat 60 de minute

Ianis Hagi Real Madrid Stranieri Ianis Hagi, titular la Rangers, în amicalul cu Real Madrid! Marcelo, Odegaard sau Rodrygo, printre adversari
Iosif Pintilie
Data publicarii: Duminica 25 Iulie 2021, 19:30
Data actualizarii: Duminica 25 Iulie 2021, 22:08

Rangers și Real Madrid joacă un meci amical, de la ora 20:00.

21:50 Rangers a reușit să o învingă în meciul cu Real Madrid, în fața propriilor sporteri. Hagi a evoluat 60 de minute.

• Ianis Hagi, titular la Rangers, în amicalul cu Real Madrid! Marcelo, Odegaard sau Rodrygo, printre adversari

21:36 Rangers a preluat conducerea meciului, după reușita lui Itten. Nacho a fost eliminat pentru cumul de cartonașe.

21:22 Ianis Hagi a părăsit terenul, în minutul 60 al partidei, fiind înlocuit de Middleton. Scorul este de 1-1, după ce Sakala a înscris în minutul 55.

20:45 La pauză, Real Madrid conduce pe tabelă cu scorul de 1-0, după reușita lui Rodrygo, din minutul 8. Ianis Hagi nu s-a remarcat în primele 45 de minute.

Steven Gerrard a decis ca Ianis Hagi să joace din primul minut, în acest meci. Fiul celui mai bun fotbalist din istoria fotbalului românesc va da piept cu jucători precum Marcelo, Nacho, Jovic, Isco sau Rodrygo.

Rangers va sărbători a 150-a sa aniversare în acest amical de gală, ce se va juca pe Ibrox Stadium. Real Madrid a decis să își menajeze mai mulți titulari, iar Rangers a trimis în teren o mare parte dintre titularii obișnuiti.