Romanii si-au PIERDUT mintile! Chivu, Radoi, Marica si Stefan Radu au fost eliminati dupa ce si-au pierdut controlul:

Cristian Chivu Ciprian Marica Mirel Radoi Stefan Radu Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 13 Martie 2011, 18:52
Data actualizarii: Duminica 13 Martie 2011, 19:05

Jucatorii romani si-au pierdut mintile in 2011! Dupa Chivu, Radoi si Marica, a venit randul lui Stefan Radu sa aiba o reactie nervoasa. Fundasul lui Lazio si-a lovit un adversar cu capul in gura.

Cristi Chivu si-a pierdut cumpatul in meciul castigat lejer de Inter in deplasarea de la Bari cu 3-0. In minutul 15 al reprizei secunde, Chivu l-a lovit cu pumnul peste fata pe adversarul sau Marco Rossi fara sa fie provocat! In ciuda protestelor venite din partea gazdelor, arbitrul nu a luat nicio sanctiune motivand ca nu a vazut gestul romanului.

CLICK AICI
pentru a vedea gestul nebunesc al lui Chivu.

Mirel Radoi a fost eliminat in minutul 72 al partidei dintre Al Hilal si Al Wehda, scor 2-1, dupa un fault extrem de dur asupra unui adeversar.

Cosmin Olaroiu i-a luat apararea fundasului roman si a declarat ca astfel de gesturi sunt explicabile in contextul presiunii dintr-un meci.

Marica a batut un record detinut de portarul Lehmann. A fost amendat cu 50.000 euro de Stuttgart pentru ca l-a injurat pe arbitru.

"Nu i-am spus nimic. Cuvantul 'asshole' (g**zar) nu face parte din vocabularul meu. Jucatorul lui HSV care declara ca m-a auzit cand am spus acel cuvant, s-a dus in realitate la arbitru, m-a spus, arbitrul m-a intrebat daca am spus asa ceva, am zis ca nu si m-a eliminat..."

"Sunt vinovat ca nu am stat departe de acea faza. Imi pare rau pentru echipa, pentru fani, pentru club... am vrut sa ajut", a spus Marica in Bild.