FOTO ȘI VIDEO PSG a publicat imaginile cu Messi și Ronaldo care nu s-au văzut la TV: "Ce secvență incredibilă!"

Cristiano Ronaldo Al Hilal al nassr Lionel Messi PSG Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 20 Ianuarie 2023, 00:00
Data actualizarii: Vineri 20 Ianuarie 2023, 00:00

Cristiano Ronaldo și Lionel Messi s-au înfruntat poate pentru ultima oară ca profesioniști în partida amicală Al Hilal & Al Nassr Stars - Paris Saint-Germain, care s-a disputat la Riad, scor 4-5.

Meciul i-a pus față în față pe Lionel Messi și Cristiano Ronaldo, cei mai importanți fotbaliști ai lumii din ultimii aproape 20 de ani. Argentinianul a deschis scorul pentru formația franceză în minutul 3, iar portughezul, care a fost și căpitanul selecționatei saudite, a reușit o dublă în prima repriză.

PSG a publicat imaginile cu Messi și Ronaldo care nu s-au văzut la TV

După meci, Paris Saint-Germain a publicat pe rețelele sociale un scurt clip în care apar câteva imagini de dinainte de meci, de pe tunelul de la vestiare.

În cele șapte secunde care nu s-au văzut la TV, Cristiano Ronaldo a mers să dea mâna cu Neymar și Kylian Mbappe, iar când a ajuns în dreptul lui Lionel Messi l-a îmbrățișat pe argentinian, care a zâmbit larg în momentul în care și-a văzut vechiul rival.

"Ce secvență incredibilă! Mulțumim, Riad!", a scris Paris Saint-Germain, pe rețelele sociale.

Cristiano Ronaldo, desemnat omul meciului Al Hilal & Al Nassr Stars - PSG

Deși echipa sa a pierdut, Cristiano Ronaldo a fost desemnat omul meciului și a primit o plachetă la finalul partidei în care au mai evoluat fotbaliști precum Lionel Messi, Neymar, Kylian Mbappe sau Sergio Ramos.

De partea cealaltă, jucătorii lui Paris Saint-Germain au primit un trofeu la finalul meciului din Riad și au urcat pe un podium, așa cum se obișnuiește și la marile competiții oficiale.

Messi, Neymar și Mbappe au părăsit terenul în minutul 62, la fel ca Ronaldo.

Pentru Cristiano Ronaldo urmează și debutul într-o partidă oficială pentru Al Nassr. Portughezul ar urma să fie folosit în premieră la meciul cu Al Ettifaq, care se joacă duminică, de la ora 19:30, în runda cu numărul 14 din campionatul Arabiei Saudite.

• 2 este locul ocupate de Al Nassr în campionat, cu 30 de puncte, la o lungime în spatele liderului Al Ittihad.