Al-Hilal Al-Nassr Stars - PSG amical Cristiano Ronaldo Lionel Messi Campionate externe
Data publicarii: Joi 19 Ianuarie 2023, 22:52
Data actualizarii: Joi 19 Ianuarie 2023, 22:54

Paris Saint-Germain a câștigat cu 5-4 jocul de pregătire de cinci stele cu Al-Hilal & Al-Nassr Stars.

Parizienii au început în forță meciul de pe Stadionul „King Fahd International” din Riyadh. Neymar l-a servit fantastic pe Lionel Messi, iar campionul mondial a deblocat tabela chiar în al treilea minut de la fluierul de start.

Cele mai tari poze cu Leo Messi și Cristiano Ronaldo! În ce ipostaze au fost surprinși cei doi în amicalul de lux

Cristiano Ronaldo nu s-a lăsat mai prejos și a restabilit egalitatea în minutul 34, după ce a câștigat o lovitură de la 11 metri, în urma faultului comis de Keylor Navas care l-a lăsat cu vânătăi pe starul portughez.

Show-ul nu s-a terminat aici. Juan Bernat a primit cartonașul roșu în minutul 39, iar PSG a trebuit să evolueze în inferioritate numerică restul partidei. Dar chiar și așa, Marquinhos a dus scorul la 2-1 înainte de pauză (minutul 43).

După echipa gazdă, și parizienii au bifat un contact în careu urmat de o lovitură de pedeapsă. Contrat primului penalty din meci, Neymar a ratat în minutul 45+3, iar Cristiano Ronaldo l-a penalizat și a restabilit egalitatea în al șaselea minut de prelungire.

Spectacol total în Al-Hilal & Al-Nassr Stars - PSG, 4-5!

În partea a doua a meciului, starul portughez a părăsit terenul în minutul 61. I s-au alăturat, la doar două minute după, și vedetele de la PSG: Neymar, Kylian Mbappe și Messi.

Dar nu înainte ca Sergio Ramos să facă 3-2 (minutul 53) și să fie imediat egalat de demonstrația în forță a lui Jang Hyun-Soo din minutul 56.

Ekitike a înscris în minutul 78, din pasa lui Gharbi, iar Talisca a redus din diferență în minutul 90+4. Tabela a rămas nemodificată până la finalul prelungirilor, iar arbitrul a pus capăt meciului la scorul de 5-4 pentru PSG.