Portarul care l-a scos din minti pe Messi! Cum a putut sa il blocheze pe starul Barcelonei

Lionel Messi Argentina Cupa Mondiala Fotbal extern Portarul care l-a scos din minti pe Messi! Cum a putut sa il blocheze pe starul Barcelonei
Data publicarii: Miercuri 09 Iunie 2021, 18:43
Data actualizarii: Miercuri 09 Iunie 2021, 19:06

Messi, scos din sarite de portarul nationalei Columbiei.

Argentina si Columbia au incheiat la egalitate, scor 2-2, meciul disputat astazi, in etapa a opta a calificarilor pentru Cupa Mondiala.

Un mare merit pentru acest rezultat l-a avut portarul Columbiei, Ospina, care a intervenit salvator in doua randuri in fata lui Lionel Messi.

Prima oara a scos o minge din coltul portii, dupa o executie excelenta a starului argentinian, din lovitura libera, apoi a intervenit salvator la sutul in forta expediat de acesta, din 12 metri.

Columbia - Argentina s-a incheiat 2-2, dupa ce ospetii au condus cu 2-0. Romero a deschis scorul in minutul 3, iar Paredes a dublat diferenta cinci minute mai tarziu.

Muriel a redus din handicat din penalty, iar in minuul patru al prelungirilor, Borja a restabilit egalitatea, cu capul, din pasa lui Juan Cuadrado.

Campionatul European de Fotbal EURO 2020 debutează pe 11 iunie 2021. Toate meciurile se văd la PRO TV, PRO X și pe VOYO.