PAOK Salonic, prima înfrângere pe teren propriu din acest sezon. A fost învins de Fatih Terim, în Cupa Greciei

cupa greciei Panathinaikos PAOK Salonic Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 14 Februarie 2024, 22:49
Data actualizarii: Miercuri 14 Februarie 2024, 22:57

PAOK Salonic și Panathinaikos sunt adversare în semifinalele Cupei Greciei.

În prima manșă, de la Salonic, formația antrenată de Răzvan Lucescu a pierdut la limită, scor 0-1.

Golul victoriei a fost marcat de Sporar, în minuul 53. În minutul 80, au fost eliminaţi Taison, de la PAOK şi Bakasetas, de la Panathinaikos.

Panathinaikos și-a luat revanșa după înfrângerea din campionat, meci disputat la finalul lunii ianuarie, când PAOK s-a impus cu scorul 2-1.

Manșa retur a semifinalei va avea loc pe 21 februarie, la Atena.

Clauze uriașe de reziliere pentru Răzvan Lucescu la PAOK Salonic

Răzvan Lucescu (54 de ani) a semnat prelungirea contractului cu PAOK Salonic până în 2027.

Salariul anual al lui Răzvan Lucescu a cresut de la 1,8 la peste 2 milioane de euro, aici fiind inclusă și remunerația colaboratorilor. Tehnicianul român are un staff format din 8 persoane, printre care și secundul Nae Constantin.

Sport24 scrie că Ivan Savvidis a decis să păstreze clauzele de reziliere din vechiul contract al lui Răzvan Lucescu. Orice echipă din afara Europei care vrea să îl aducă pe Răzvan Lucescu trebuie să plătească aproximativ 7 milioane de euro către PAOK. Clauza pentru echipele de pe continentul nostru ar fi ceva mai mică, 5 milioane de euro.