PAOK, lider în campionatul Greciei. Formația lui Răzvan Lucescu a ajuns la opt meciuri fără înfrângere

PAOK Salonic Razvan Lucescu Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 11 Februarie 2024, 22:10
Data actualizarii: Duminica 11 Februarie 2024, 22:23

PAOK Salonic continuă seria meciurilor fără înfrângere, în 2024.

PAOK Salonic a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu AEK Atena, într-un meci din etapa a 22-a a campionatului Greciei.

AEK Atena a deschis scorul prin Eliasson, în minutul 47. Pentru formația antrenată de Răzvan Lucescu a egalat Kedziora, în minutul 89.

PAOK Salonic este lider în clasament, cu 51 de puncte, în timp ce AEK Atena ocupă locul trei, cu 49 de puncte. Pe poziţia a doua este Panathinaikos, care are 50 de puncte.

Clauze uriașe de reziliere pentru Răzvan Lucescu la PAOK Salonic

Răzvan Lucescu (54 de ani) a semnat prelungirea contractului cu PAOK Salonic până în 2027.

Salariul anual al lui Răzvan Lucescu a cresut de la 1,8 la peste 2 milioane de euro, aici fiind inclusă și remunerația colaboratorilor. Tehnicianul român are un staff format din 8 persoane, printre care și secundul Nae Constantin.

Sport24 scrie că Ivan Savvidis a decis să păstreze clauzele de reziliere din vechiul contract al lui Răzvan Lucescu. Orice echipă din afara Europei care vrea să îl aducă pe Răzvan Lucescu trebuie să plătească aproximativ 7 milioane de euro către PAOK. Clauza pentru echipele de pe continentul nostru ar fi ceva mai mică, 5 milioane de euro.