Nu a fost nevoie decât de câțiva oameni ca lucrurile să escaladeze. Bătaie cu scaune în tribune, în timpul amicalului Columbia - Irak

Columbia Irak Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 17 Iunie 2023, 09:31
Data actualizarii: Sambata 17 Iunie 2023, 09:28

Columbia și Irak au disputat un meci amical la Valencia, pe stadionul Mestalla.

La câteva minute după startul partidei, un grup de 15-20 suporteri a început să arunce cu scaune și să îmbrâncească, izbucnind un mic conflict, chiar dacă în acea zonă a arenei erai prezenți puțini oameni.

A fost nevoie de intervenția forțelor de ordine pentru a calma spiritele, iar o parte dintre persoanele implicate în aceste incidente au fost duse la Poliție pentru declarații.

Pe stadionul Mestalla au fost aproximativ 15.000 spectatori, majoritatea columbieni.

Meciul s-a încheiat cu victoria Columbiei, scor 1-0, singurul gol al partidei fiind marcat de Cassierra, în minutul 76.