arnold garita Dinamo FC Arges Superliga
Data publicarii: Sambata 03 Iunie 2023, 23:21
Data actualizarii: Sambata 03 Iunie 2023, 23:20

Dinamo a promovat în Liga 1 după barajul cu FC Argeș, câștigat cu scorul de 8-5 la general.

După victoria categorică din tur, scor 6-1, Dinamo a avut multe momente în care a tremurat la Mioveni. FC Argeș a condus cu 2-0 din minutul 15, Ghezali a redus din handicap înainte de pauză, însă Arnold Garita a reușit o dublă în startul actului secund (47 și 51) și a dus scorul la 4-1.

Scandal la Mioveni! Arnold Garita, aproape de bătaie cu fanii lui Dinamo

Andreias Calcan a lăsat-o în 10 oameni pe FC Argeș din minutul 55, după ce a văzut al doilea cartonaș galben, iar Dinamo a marcat al doilea gol la scurt timp distanță, prin Pop. S-a terminat 4-2 pentru FC Argeș și 8-5 la general pentru Dinamo.

Imediat după meci, Arnold Garita a fost aproape de bătaie cu fanii lui Dinamo, scrie Orange Sport. Atacantul lui FC Argeș a avut un conflict verbal cu câțiva suporteri la marginea terenului și a fost ținut cu greu de colegi și de forțele de ordine.

Garita s-a îndreptat amenințător către tribună pentru a le răspunde fanilor lui Dinamo, însă situația s-a calmat după câteva zeci de secunde, iar atacantul lui FC Argeș, care a reușit o dublă, a plecat la vestiare.

Arnold Garita a fost golgheterul lui FC Argeș în acest sezon, cu 14 goluri marcate în 40 de meciuri. Camerunezul se află pe lista de transferuri a celor de la FCSB.