Union Saint-Gilloise beerschot Belgia ultrasi Fotbal extern
Data publicarii: Luni 11 Aprilie 2022, 08:40
Data actualizarii: Luni 11 Aprilie 2022, 08:50

Union Saint-Gilloise și Beerschot se aflau la egalitate, 0-0, în minutul 82, când întâlnirea a fost suspendată.

Partida din campionatul Belgiei dintre liderul Union Saint-Gilloise și Beerschot, disputată duminică, a fost întreruptă în minutul 82, la scorul 0-0, când ultrașii oaspeți au sărit gardurile de protecție și au invadat terenul de joc pentru a-i ataca pe fanii gazdelor.

Arbitrul a considerat că jucătorii se află în pericol și a oprit definitiv partida!

Meciul conta pentru etapa 34, ultima din faza ”clasică” a campionatului: Union Saint-Gilloise continuă lupta pentru titlu, în timp ce Beerschot este deja retrogradată.