Drăguș a dat golul victoriei lui Standard Liege, dar MVP în meciul cu ”lanterna roșie” a fost portarul!

denis dragus beerschot Belgia Laurent Henkinet Standard Liege Stranieri
Data publicarii: Joi 03 Martie 2022, 08:11
Data actualizarii: Joi 03 Martie 2022, 08:16

Internaționalul român a ajuns la șase goluri înscrise în actuala ediție din campionatul Belgiei.

Standard Liege a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Beerschot, într-o restanţă din etapa a XIX-a a campionatului belgian.

Golul a fost marcat de atacantul Denis Drăguş, în minutul 34. El a fost titular, a primit un cartonaş galben în minutul 90 şi a fost schimbat, în minutul 90+1. Drăguş are şase reuşite în campionat, în acest sezon, precizează News.ro.

Standard este abia pe locul 14 din 18 echipe

Gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 52, după eliminarea lui Dussenne.

După 29 de etape, Standard ocupă locul 14, cu 32 de puncte, la egalitate cu Oostende, de pe locul 13, la 12 puncte de Genk, de pe locul 8, ultimul de play-off de Conference League, în timp ce Beerschot este pe locul 18, ultimul, cu 16 puncte, mai informează sursa citată.

La Derniere Heure a apreciat prestația lui Drăguș drept ”decisivă”, dar l-a desemnat omul meciului pe portarul Laurent Henkinet, care a avut trei intervenții de excepție în fața atacanților ”lanternei roșii” din Jupiler League.