VIDEO Marius Șumudică i-a întins o mână de ajutor lui Ronaldo! Ultimele noutăți din Arabia Saudită

Marius Sumudica al nassr al raed Cristiano Ronaldo Fotbal extern Marius Șumudică
Data publicarii: Marti 10 Ianuarie 2023, 23:45
Data actualizarii: Marti 10 Ianuarie 2023, 23:47

Al Raed, antrenată de Marius Şumudică, a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, marţi, în compania echipei Al Hilal, în etapa a 15-a a campionatului Arabiei Saudite.

Primii care au marcat au fost oaspeții, prin Al Yami, în minutul 24. Trupa lui Șumudică a restabilit egalitatea în minutul 76, prin Mubarak.

Șumudică a început duelul cu Alex Mitriță titular și cu Silviu Lung jr. pe bancă. Vârful de 27 de ani nu a încheiat meciul pe teren, fiind înlocuit de Yahia Sulaiman Ali Al Shehri, în minutul 90+2.

Al Raed, egal cu Al-Hilal

Egalul obținut marți de trupa lui Șumudică a ajutat-o pe Al Nassr, noua echipă a lui Cristiano Ronaldo, care și-a consolidat astfel prima poziție în clasament fără să fi jucat încă în această etapă. Al Nassr, cu 29 de puncte, se află acum la trei lungimi în fața lui Al Hilal (ocupanta locului trei). Pe locul doi se află Al Ahabab, tot cu 26 de puncte.

Ronaldo ar putea debuta la Al Nassr pe 21 ianuarie, împotriva lui Al Ettifaq. Cu Șumudică, staru l portughez ar putea da nas în nas la finalul lunii aprilie.