VIDEO Reacția furibundă a lui Marius Șumudică după victoria importantă obținută în campionat. A urcat pe locul zece în clasament

Data publicarii: Vineri 06 Ianuarie 2023, 09:01
Data actualizarii: Vineri 06 Ianuarie 2023, 09:20

Al Raed s-a impus cu 2-1 pe terenul celor de la Damac, în etapa cu numărul 12 din Arabia Saudită.

Cu Silviu Lung Jr. în poartă și fără Alex Mitriță, Al Raed a condus cu 2-0 încă din minutul 19, prin golurile marcate de El Berkaoui și Tavares.

Damac putea reduce din diferență în minutul 29, prin Soudani, care a ratat o lovitură de la 11 metri.

Gazdele au punctat pentru 1-2 în minutul 82, dar nu au mai avut timp pentru golul egalizator și Al-Raed a plecat cu toate cele trei puncte de pe terenul fostei echipe a lui Constantin Budescu.

După această victorie, Al Raed a urcat pe locul zece în clasamentul campionatului din Arabia Saudită, cu 15 puncte, lider fiind formația la care s-a transferat Cristiano Ronaldo, Al Nassr, cu 26 puncte.

La finalul partidei, Marius Șumudică a avut o reacție incendiară, bucurându-se în stilul caracteristic pentru succesul obținut alături de echipa pe care o antrenează.

Când va avea loc meciul dintre Al Nassr și Al Raed

Partida dintre cele două echipe este programată pe 27 aprilie, în etapa a 24-a a primei ligi din Arabia Saudită, pe terenul echipei la care a ajuns Cristiano Ronaldo.

După 11 etape jucate din competiția internă, Al Nassr este lider, cu 26 puncte, având un punct în fața celor de la Al Shabab. Echipa antrenată de Marius Șumudică este pe locul 11, cu 12 puncte.

"Să sperăm că voi avea șansa să îl întâlnesc. Traversăm o perioadă grea la club. Momentan, sunt niște probleme cu niște jucători accidentați, dar, ce să spun, e o onoare când ai adversar un astfel de jucător. Crește nivelul campionatului, crește nivelul oricărui antrenor care activează aici.

Al-Hilal a început să vândă tricouri cu Messi. Auzisem că în vară există posibilitatea ca Messi să vină aici. Ramos, Busquets și Modric sunt ofertați de Al-Nassr", a declarat Marius Șumudică la DigiSport.