VIDEO Lionel Messi și-a aflat adversara din sferturile Ligii Campionilor! Un român este și el în competiția pentru semifinale

Lionel Messi Alex Matan Columbus Crew CONCACAF Champions Cup Inter Miami Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 15 Martie 2024, 10:47
Data actualizarii: Vineri 15 Martie 2024, 10:52

Inter Miami continuă cursa pentru câștigarea trofeului CONCACAF Champions Cup, echivalentul UEFA Champions League din America de Nord și Centrală.

Lionel Messi a celebrat pe rețelele sociale calificarea lui Inter Miami în sferturile de finală ale CONCACAF Champions Cup, echivalentul Champions League din America de Nord și Centrală, în ciuda unei accidentări care l-ar putea face să rateze următorul meci.

Starul argentinian a jucat un rol important în meciul retur din optimile de finală împotriva lui Nashville. A marcat un gol, a dat o pasă decisivă și a ajutat echipa să obțină o victorie cu 3-1 (scor total 5-3).

Acum, Inter Miami și-a aflat și viitoarea adversară din sferturi: mexicanii de la Monterrey, care au trecut de Cincinnati după 1-0 în deplasare și 2-1 pe teren propriu în dubla manșă.