VIDEO Lionel Messi are de tras tare! Golul anului vine din MLS: execuție decisivă de geniu din propria jumătate de teren, în minutul 90+3

Lucas Zelarayan Alex Matan chicago fire Columbus Crew xherdan shaqiri Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 11 Iunie 2023, 12:10
Data actualizarii: Duminica 11 Iunie 2023, 12:15

Lucas Zelarayan, coechipierul românului Alex Mățan la Columbus Crew, a bifat o nouă bijuterie în meciul câștigat cu Chicago Fire, scor 2-1.

Lucas Zelarayan, atacantul argentinian de la Columbus Crew devenit recent internațional armean, a înscris un gol fabulos în ultima rundă din Major League Soccer, în 2-1 cu Chicago Fire, meci disputat în noaptea de sâmbătă spre duminică.

Columbus a deschis scorul prin Cucho Hernandez ('59), dar a fost egalată în minutul 88 de Chicago, după golul vedetei Xherdan Shaqiri.

Alex Mățan a bifat doar 10 minute în Chicago Fire - Columbus Crew 1-2

În minutul 90+3 a venit însă execuția de geniu, decisivă, a lui Zelarayan, un obișnuit al golurilor spectaculoase în MLS: șut din propria jumătate de teren, peste goalkeeper-ul advers, care era ieșit din poartă.

La Columbus Crew, în victora cu Chicago Fire a jucat ultimele 10 minute și internaționalul român Alexandru Mățan.