VIDEO Gestul obscen făcut de Ronaldo pe teren, în fața suporterilor adverși. Nu s-a mai abținut când i-au scandat numele lui Messi

Cristiano Ronaldo al nassr Lionel Messi Fotbal extern Cristiano Ronaldo
Data publicarii: Luni 26 Februarie 2024, 08:07
Data actualizarii: Luni 26 Februarie 2024, 08:20

Al Shabab și Al Nassr au fost adversare în etapa a 21-a din campionatul Arabiei Saudite, oaspeții impunându-se la limită, scor 3-2.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 21, din penalty, însă Carrasco a egalat în minutele de prelungire. Dubla lui Talisca din repriza secundă și reușita lui Carlos Junior au stabilit scorul final al partidei.

În urma acestui rezultat, Al Nassr rămâne pe poziția secundă în campionat, cu 52 de puncte, cu patru mai puțin decât liderul al Hilal.

• Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo, enervat de scandările fanilor

La finalul partidei, când jucătorii lui Al Nassr se bucurau pe teren pentru victoria obținută, suporterii gazdelor au început să-i scandeze numele lui Lionel Messi.

Portughezul nu s-a mai abținut de această dată și a făcut gesturi obscene în fața tribunei, iar imaginile s-au viralizat într-un timp foarte scurt.

Publicația The Guardian a dezvăluit că Federația de Fotbal din Arabia Saudită ar putea deschide o anchetă în acest sens.

"Comisia de Disciplină se află în fața unui mare test. Vom aștepta și vom vedea. Totul are o limită, oricât de faimos ești. Așa se procedează în campionatele mari", au scris jurnaliștii arabi.

Cristiano Ronaldo a încasat deja 239 de milioane de euro de la saudiți

Portughezul primește la Al Nassr un salariu de circa 206 milioane de euro pe sezon, potrivit Marca, citată de Sport Bible. Mai exact, circa 4 milioane de euro pe săptămână, o remunerație istorică.

Potrivit presei din Anglia, fotbalistul a „împlinit” deja 60 de săptămâni în Arabia Saudită. Ceea ce înseamnă că, de când a ajuns la Riyadh, Cristiano Ronaldo a încasat aproape 239 de milioane de euro!

La Al Nassr, Cristiano Ronaldo a câștigat deocamdată un trofeu: Arab Club Champions Cup, în 2023. Portughezul a jucat 46 de meciuri pentru clubul saudit și a marcat deja 40 de goluri. Pe deasupra, are și 13 pase decisive.