FOTO Pentru cine s-a bucurat Ronaldo? Prezență jalnică pe stadion, la cel mai recent meci al lui Al Nassr

Cristiano Ronaldo al nassr Fotbal extern
Data publicarii: Joi 15 Februarie 2024, 19:38
Data actualizarii: Joi 15 Februarie 2024, 19:49

Al Nassr se luptă pentru calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei.

Cristiano Ronaldo a adus victoria echipei Al Nassr în partida cu Al-Fayha, scor 1-0, disputată miercuri seara la Riad, în prima manşă a optimilor de finală ale competiției.

Golgheterul all-time al clubului Real Madrid a marcat unicul gol în confruntarea dintre cele două grupări saudite, în minutul 81, după o combinaţie cu croatul Marcelo Brozovic. Meciul retur se va disputa miercurea viitoare, tot în capitala Arabiei Saudite.

Starul portughez s-a bucurat într-un mod aparte, ducând mâinile la urechi, spre direcția fanilor. Totuși, atmosfera de pe stadion a fost una dezolantă, ținând cont că la meci au fost prezenți doar 3111 de spectatori într-o arenă cu capacitate de 44.500 locuri.

În campionatul Arabiei Saudite media de spectatori este de doar 8266 de oameni, cea mai slabă prezență fiind de 133 de fani, la partida dintre Al Riyadh și Al Okhdood.

Pe cine a ales între Lionel Messi și Cristiano Ronaldo

Într-un interviu acordat pentru L'Equipe, Eden Hazard a vorbit despre rivalitatea care a acaparat fotbalul internațional în ultimii 15 ani, oferindu-i credit campionului mondial, rival la FC Barcelona.

"Din punct de vedere individual, Lionel Messi probabil că este singurul mai talentat (n.r. decât mine). Mi-a plăcut să-l urmăresc când juca la FC Barcelona, este cel mai mare din istorie. Este imposibil să-i iei mingea.

Cristiano este un fotbalist mai mare decât mine, dar, în termeni de fotbal pur, nu cred asta", a explicat Eden Hazard.