Gafa saptamanii: "Ba, ce ati pus pe ea, ca-i tare ALUNECOASA!" Un portar s-a facut de ras in cel mai PENIBIL mod! VIDEO:

Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 20 Septembrie 2013, 12:38
Data actualizarii: Vineri 20 Septembrie 2013, 12:39

►Dinamo – Sanatatea, marti 20:30, IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro! Vezi AICI cand joaca Steaua, Rapid si U Craiova - Petrolul! Bate Cupa!

Apararea Stelei a fost in centrul atentiei in aceasta saptamana, dupa gafa mare facuta la meciul cu Schalke, care a dus la golul de cascadorii rasului, asa cum l-au numit unii fani, inscris de japonezul Uchida.

Acesta nu a fost insa cea mai mare eroare a saptamanii. Un portar sud-african s-a facut si mai rau de ras, dupa ce si-a "indropat" echipa in minutul 92.

Tapuwa Kaponi pe numele sau, titular in poarta celor de la AmaZulu, a comis-o rau de tot in meciul cu Bidvest Wits, ajutandu-si adversarii sa egaleze in minutul 92.