Gafa saptamanii: "Ba, ce ati pus pe ea, ca-i tare ALUNECOASA!" Un portar s-a facut de ras in cel mai PENIBIL mod! VIDEO:

Vineri 20 Septembrie 2013, 12:38

►Dinamo – Sanatatea, marti 20:30, IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro! Vezi AICI cand joaca Steaua, Rapid si U Craiova - Petrolul! Bate Cupa!

Pe Instagram Sport.ro ai cele mai tari imagini din sport!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Apararea Stelei a fost in centrul atentiei in aceasta saptamana, dupa gafa mare facuta la meciul cu Schalke, care a dus la golul de cascadorii rasului, asa cum l-au numit unii fani, inscris de japonezul Uchida.

Acesta nu a fost insa cea mai mare eroare a saptamanii. Un portar sud-african s-a facut si mai rau de ras, dupa ce si-a "indropat" echipa in minutul 92.

Tapuwa Kaponi pe numele sau, titular in poarta celor de la AmaZulu, a comis-o rau de tot in meciul cu Bidvest Wits, ajutandu-si adversarii sa egaleze in minutul 92.