FABULOS! A copiat executia lui Rivaldo in finala Cupei Asiei! Qatar a castigat TROFEUL dupa 2 reusite fantastice! VIDEO

Qatar Almoez Ali cupa asiei Japonia Qatar - Japonia Fotbal extern FABULOS! A copiat executia lui Rivaldo in finala Cupei Asiei! Reusita FANTASTICA din foarfeca a Qatarului contra Japoniei! VIDEO
Data publicarii: Vineri 01 Februarie 2019, 16:37
Data actualizarii: Vineri 01 Februarie 2019, 18:12

Fara gol primit si cu victorii pe linie, Qatar este aproape de castigarea Cupei Asiei!

Tara care va organiza urmatorul Campionat Mondial, Qatar, este aproape de un succes impresionat la Cupa Asiei! Dupa ce a invins fara sa primeasca gol tari precum Arabia Saudita, Iraq, Coreea de Sud sau Emiratele Arabe Unite, Qatar este aproape sa o invinga si pe Japonia in finala Cupei Asiei!

Almoez Ali a deschid rapid scorul in finala, inca din minutul 12, cu o executie fantastica! Atacantul de 22 de ani a preluat in careu, si-a ridicat mingea si a trimis din foarfeca, fara sperante pentru portarul Japoniei! Executia a adus aminte de foarfeca lui Rivaldo cand acesta juca la Barcelona, contra Valenciei.

La 15 minute distanta, Abdulaziz Hatem a dublat avantajul cu un sut superb cu stangul din afara careului! In minutul 69 a venit primul gol primit de Qatar la acest turneu - Minamino a redus din diferenta. Akram Afif a inscris pentru 3-1 din penalty in minutul 83.

Qatar a castigat cu 3-1 finala, devenind a 9-a tara care cucereste Cupa Asiei!