VIDEO El e acum starul Braziliei! Fără Neymar și Vinicius, ”Selecao” a defilat și în ultimul meci din preliminariile Mondialului

Campionatul Mondial 2022 Brazilia Neymar Richarlison Vinicius Junior Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 30 Martie 2022, 10:24
Data actualizarii: Miercuri 30 Martie 2022, 10:28

Atacantul Richarlison de la Everton a înscris o dublă cu Bolivia după ce marcase și în meciul precedent.

Brazilia a terminat neînvinsă preliminariile Mondialului și a câștigat azi-noapte al treilea meci la rând cu același scor, 4-0!

După Paraguay în februarie și Chile în urmă cu cinci zile, acum a venit rândul Boliviei să piardă cu 4-0. Superstarurile Neymar și Vinicius Junior au absentat, dar la rampă a ieșit Richarlison.

Richarlison + cuplul letal Lucas Paqueta - Bruno Guimaraes

Atacantul de 24 de ani de la Everton, care marcase și cu Chile, a înscris o dublă în deplasarea de la La Paz: gol în ultimul minut al primei reprize și apoi gol în minutul 90+1, așa cum o făcuse și cu chilienii.

Pentru naționala ”Selecao” au mai marcat Lucas Paqueta și Bruno Guimaraes, fiecare oferindu-i celuilalt pasa decisivă.

Brazilia a câștigat fără probleme grupa sud-americană a preliminariilor pentru Mondial: 14 victorii și 3 egaluri în cele 17 partide (meciul cu Argentina din septembrie 2021 a fost suspendat), golaveraj 40-5!