Dezastru pentru Cosmin Olăroiu! Al Sharjah, out din Liga Campionilor Asiei, după ce a fost învinsă în prelungiri

Cosmin Olaroiu Al Sharjah Liga Campionilor Asiei Fotbal extern
Data publicarii: Luni 04 Decembrie 2023, 20:52
Data actualizarii: Luni 04 Decembrie 2023, 21:06

Al Sharjah a ratat calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor Asiei.

Al Sharjah a fost la un pas de calificarea în faza eliminatorie a Ligii Campionilor Asiei, însă a pierdut dramatic, în minutele de prelungiri.

Formația antrenată de Cosmin Olăroiu a fost învinsă, în deplasare, de Al Faisaly Amman, scor 2-1, după ce a condus cu 1-0 până în prelungiri.

Desfășurare dramtică a partidei Al Faisaly Amman - Al Sharjah

Oaspeții au fost în avantaj din minutul 34, după reușita lui Ben Larbi și, la acest scor, se aflau pe primul loc în grupă.

În minutul 90, Al Faisaly Amman a egalat prin Banihani, rezultatul final fiind stabilit de Kamergi, în minutul 97. În cele 11 minute de prelungiri, Al Sharjah a rămas fără doi jucători, fiind eliminați Rashid și Pjanic.

În campionat, Al Sharjah nu are o situație foarte bună, aflându-se pe locul șase, la nouă puncte de lider, dar cu un meci mai puțin disputat.