VIDEO "Cel mai subestimat portar din lume". Faza care l-a făcut pe Ilkay Gundogan să vorbească la superlativ de un fost coleg

Manchester City Ilkay Gundogan Stefan Ortega Fotbal extern
Data publicarii: Luni 08 Aprilie 2024, 13:34
Data actualizarii: Luni 08 Aprilie 2024, 13:53

Manchester City s-a impus cu scorul de 4-2 în faţa lui Crystal Palace, în deplasare, într-un meci din etapa a 32-a din Premier League.

Campioana Angliei şi a Europei a înscris prin Kevin de Bruyne (minutele 13, 70), Rico Lewis (minutul 42) şi Erling Haaland (minutul 67), care a ajuns la golul cu numărul 100 pentru "cetățeni", în timp ce gazdele au punctat prin Jean-Philippe Mateta (minutul 3) şi Odsonne Edouard (minutul 86).

În urma acestui rezultat, Manchester City a rămas pe locul trei în clasament, cu un punct în minus față de ocupantele primelor două poziții, Arsenal și Liverpool.

Stefan Ortega, lăudat de Ilkay Gundogan

Titular în locul lui Ederson, care este indisponibil din cauza unei accidentări, Stefan Ortega a fost protagonistul unei faze spectaculoase în propriul careu, când a driblat un adversar.

"Cel mai subestimat portar din lume", a scris Ilkay Gundogan, fostul coleg al portarului.