VIDEO Reacția incredibilă a unei fane când Haaland s-a uitat la ea în momentul celebrării primului gol după accidentare

Erling Haaland Borussia Dortmund Bundesliga Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 27 Noiembrie 2021, 19:13
Data actualizarii: Sambata 27 Noiembrie 2021, 19:42

Erling Haaland (21 de ani) și-a pus din nou amprenta pe jocul lui Dortmund.

Haaland a revenit cu gol la Dortmund, învingătoare cu 3-1 pe terenul lui Wolfsburg într-un meci disputat sâmbătă în etapa a 13-a a campionatului de fotbal al Germaniei.

Wolfsburg a deschis scorul chiar în minutul 2, prin Wout Weghorst. Dortmund a revenit cu golurile lui Emre Can (35, din penalty), Donyell Malen (55) şi Haaland (81).

Norvegianul, introdus în minutul 73, nu mai jucase de pe 19 octombrie din cauza unei accidentări la şold. În absenţa lui, Borussia a ratat în această săptămână calificarea în optimile de finală ale Ligii Campionilor. Atacantul are 10 goluri în şapte meciuri din actuala ediţie a Bundesligii.

Imediat după marcarea golului, Haaland s-a îndreptat spre tribune, pentru a celebra reușita. Norvegianul a sărbătorit golul arătând cu degetul spre o fană a lui Wolfsburg aflată în tribune, însă reacția acesteia nu a fost deloc una prietenoasă. Vezi mai jos momentul:

Dortmund a urcat provizoriu în fotoliul de lider, cu 30 de puncte, două mai mult decât Bayern Munchen, care va juca sâmbătă cu Arminia Bielefeld. Pe locul 3, cu 22 de puncte este Freiburg, ce a suferit a treia înfrângere consecutivă (1-2 laBochum).