VIDEO Ca-n vremurile bune: Cristiano Ronaldo a răpus echipa lui Stanciu și Contra cu o lovitură liberă perfectă

Cristiano Ronaldo al nassr Cosmin Contra Damac Nicolae Stanciu Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 21 Octombrie 2023, 20:28
Data actualizarii: Sambata 21 Octombrie 2023, 20:27
Cristiano Ronaldo (38 de ani) a fost din nou decisiv pentru Al Nassr. Echipa sa a învins Damac, scor 2-1, în runda a zecea din campionatul Arabiei Saudite.

Damac, echipă antrenată de Cosmin Contra, a deschis scorul în minutul 45+2. Nicolae Stanciu a trimis o pasă lungă excelentă către N'Koudou, iar atacantul camerunez a marcat pentru 1-0.

Al Nassr a revenit în repriza secundă. Anderson Talisca a egalat în minutul 52 din lovitură liberă, iar Cristiano Ronaldo a reușit golul victoriei patru minute mai târziu, după ce a executat perfect o altă lovitură liberă din preajma careului advers.

Grație victoriei de astăzi, Al Nassr se află pe locul 3 în campionatul Arabiei Saudite, cu 22 de puncte, la patru lungimi în spatele liderului Al Hilal și la trei sub Al Taawon. De partea cealaltă, Damac e pe 10, cu 10 puncte.

Fanii lui Al Nassr au pregătit o scenografie specială înaintea meciului dedicată lui Cristiano Ronaldo, moment savurat inclusiv de starul portughez.

Pentru Ronaldo a fost golul cu numărul 12 după tot atâtea meciuri jucate la Al Nassr în acest sezon. În ultima săptămână, CR7 a înscris 4 goluri și pentru naționala Portugaliei, două contra Slovaciei (3-2) și două împotriva Bosniei (5-0).