VIDEO Așa ceva nu s-a mai văzut! Arbitrul i-a arătat cartonașul galben medicului intrat pe teren să ajute un fotbalist aflat la pământ

Ankaragucu Keciorengucu Turcia Fotbal extern
Data publicarii: Luni 27 Decembrie 2021, 10:46
Data actualizarii: Luni 27 Decembrie 2021, 10:47

Ankaragucu și Ankara Keciorengucu s-au întâlnit în etapa cu numărul 19 din Super Lig.

Gazdele s-au impus cu 2-1, deși oaspeții au deschis scorul încă din minutul 3 al partidei. Ankaragucu a egalat în prelungirile primei reprize, iar în minutul 68 a înscris golul victoriei.

Însă faza care a atras atenția în meci s-a petrecut însă în minutul 72 al partidei și la avut ca protagonist pe arbitrul meciului.

Cartonaș galben pentru paramedic!

Unul dintre jucători a suferit o accidentare în minutul 72 și a rămas întins pe gazon, jocul fiind întrerupt. Atunci, 'centralul' Emre Kargin a scos cartonașul galben pentru a-l arăta paramedicului intrat pe teren pentru a îngriji jucătorul.

Arbitrul gesticula violent către acesta, pentru a-l pune să se întoarcă, vizibil enervat de faptul că medicul a pătruns pe teren fără să primească permisiunea sa.