"Am intrecut toti jucatorii din campionat!" Reactie GENIALA a lui Sumudica dupa ce a fost ELIMINAT cu Fenerbahce

Rizespor a jucat in deplasare, impotriva lui Fenerbahce, intr-un meci al etapei a 22-a din campionatul Turciei.

Echipa lui Marius Sumudica a fost invinsa cu 1-0, la capatul unui meci la care a avut 2 oameni eliminati. "Sumi" a luat doua galbene pentru proteste si a fost eliminat in minutul 70. La scorul de 1-0 pentru gazde, echipa lui Sumudica a reusit sa egaleze in minutul 65, prin fostul jucator de la Astra, Boldrin, dar golul a fost anulat pentru un fault in atac al lui Soderlund.

Faza asta l-a facut pe Sumudica sa innebuneasca, iar in minutul 70 a fost eliminat, dupa ce a constestat deciziille centralului, Abdulkadir Bitigen. "Sumi" l-a apaludat pe arbitru si a fost trimis in tribune, el avand deja un cartonas galben luat in minutul 20.

Presedintele clubului, Hasan Kartal, i-a luat apararea lui Sumudica.

"Arbitrii au comis erori, ca de obicei. Nu inteleg de ce i-au dat cartonas rosu antrenorului nostru. Poate ca a injurat in limba romana. Nu am vazut ce s-a intamplat, chiar daca era in fata noastra. Dar arbitrul a fluierat in favoarea echipei adverse azi", a spus Kartal potrivit Ajansspor.

La finalul partidei, Sumudica a fost savuros ca de obicei si a declarat ca i-a intrecut pe toti jucatorii din liga.

"Am intrecut toti jucatorii din campionat, dupa ce am vazut cartonasul rosu pentru a treia oara", a declarat Sumudica.

Marius Sumudica nu a fost singurul eliminat de la Rize. Baiano Fabricio, jucatorul lui, a vazut al doilea galben in minutul 86 si a fost trimis la vestiar.

Rizespor este pe locul 13 in clasament, cu 25 de puncte acumulate, dupa 21 de meciuri jucate.

Noua listă a țărilor cu risc epidemiologic ridicat. Marea Britanie, singura din Europa rămasă în zona de risc