Alexander Zverev Champions League Chelsea Fotbal extern Alexander Zverev este noul numar 8 de la Chelsea! A asistat la meciul nebun cu Ajax si a fost premiat la finalul partidei
Data publicarii: Miercuri 06 Noiembrie 2019, 14:04
Data actualizarii: Miercuri 06 Noiembrie 2019, 14:07

Alexander Zverev a facut deja deplasarea la Londra pentru Turneul Campionilor

Alexander Zverev a facut deja deplasarea la Londra pentru Turneul Campionilor, unde a fost repartizat in grupa Andre Agassi, alaturi de Rafael Nadal, Daniil Medvedev si Stefanos Tsitsipas.

Pana la primul meci, programat in ziua de luni, 11 noiembrie in fata liderului mondial, Rafa Nadal, Alex Zverev a vizitat Stadionul Stamford Bridge cu ocazia meciului nebun din UEFA Champions League dintre Chelsea si Ajax, incheiat cu scor egal, 4-4.

Alexander Zverev, noul numar 8 al echipei Chelsea FC

"Ce meci, felicitari Chelsea FC!" a scris Alexander Zverev pe Twitter imediat dupa incheierea partidei serii de marti din UCL.

Zverev a asistat la cea mai spectaculoasa partida jucata in grupa H pana acum, un meci mai degraba cu scor de tenis, Chelsea reusind sa obtina un punct desi fusese condusa cu 1-3 la pauza si cu 1-4 pana in minutul 63. Azpilicueta a marcat un gol la scorul de 4-4, insa reusita fundasului lateral spaniol a fost anulata pe motiv de hent, dupa interventia VAR.

Partida la care Alexander Zverev a fost spectator va ramane in istoria UCL pentru faptul ca Ajax a incasat doua cartonase rosii in doua minute consecutive.