AC Milan a dat de pamant cu Torino! Rebic, in rol principal dupa accidentarea lui Zlatan! Cat s-a terminat meciul

AC Milan Serie A Torino Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 12 Mai 2021, 23:39
Data actualizarii: Joi 13 Mai 2021, 00:03

AC Milan nu a avut mila de Torino. Victorie la scor pentru trupa pregatita de Stefano Pioli.

Hernandez a descchis scorul in minutul 19, din pasa lui Diaz. Kessie a dublat diferenta in minutul 26, din penalty. A fost 2-0 la pauza.

Dupa pauza s-a dezlantuit iadul pentru torinezi. Diaz a marcat pentru 3-0, in minutul 50. Hernandez a dus scorul la 4-0, in minutul 62, dupa o pasa excelenta primita de la Rebic. Cinci minute mai tarziu Rebic avea sa duca scorul la 5-0. Acelasi Rebic avea sa marcheze ultimele doua goluri ale meciului, in minutele 72 si 79.

In urma acestui rezultat, AC Milan ocupa locul trei in Serie A, cu 75 de puncte, la egalitate cu Atalanta, ocupanta locului secund.