VIDEO Ghinion pentru Marinescu in Franta! A incheiat cursa pe 7! Vezi pe cat e la general:

Data publicarii: Duminica 22 Iulie 2012, 19:53
Data actualizarii: Duminica 22 Iulie 2012, 19:55

Mihai Marinescu n-a avut noroc nici in cea de-a doua cursa din Franta, in Formula2. A terminat tot pe locul 7.

Circuitul Paul Ricard n-a fost cu noroc pentru romanul din Formula 2, Mihai Marinescu. A terminat pe locul 7 in ambele curse. Marinescu a concurat pentru prima data in cariera pe circuitul francez. n-a fost la testele neoficiale din februarie.

Si lipsa sponsorilor s-a vazut. Romanul a pierdut timp de la un tur la altul, din cauza problemelor cu pneurile. Dino Zamparelli a profitat si l-a depasit pe Marinescu, dupa o lupta stransa. Un neamt, Markus Pommer, a castigat in Franta. Marinescu mai are o dezamagire.

A cazut pe 5 in clasamentul general. Romanul trebuie sa castige tot in ultimele 4 etape ca sa mai spere la primul loc in Formula 2. Urmatoarele curse vor fi la Hungaroring, pe 8 si 9 septembrie.