DEZASTRU pentru romanii de la Sparta Praga! Cu Stanciu capitan, Nita si Chipciu pe teren, Sparta este la un pas de eliminare din Europa League | VIDEO

Europa League
Data publicarii: Vineri 27 Iulie 2018, 08:40
Data actualizarii: Vineri 27 Iulie 2018, 08:44

Sparta Praga a fost invinsa clar in primul meci din turul 2 preliminar al Europa League.

Echipa romanilor din Cehia a suferit o infrangere teribila in Serbia, Sparta Praga fiind invinsa cu 2-0 de Spartak Subotica. Nicolae Stanciu a fost din nou capitanul Spartei Praga, in timp ce Florin Nita si Alex Chipciu au fost integralisti, Bogdan Vatajelu nefiind convocat.

Spartak Subotica, echipa care a terminat pe locul 4 sezonul trecut, a deschis rapid scorul prin Calasan inca din minutul 8 cu un sut din careu. Dupa pauza a venit golul de 2-0 al lui Duricin. Nita nu a avut ce face la niciuna dintre reusite.

Sparta Praga a incheiat partida cu mai multe suturi la poarta si pe poarta si cu de doua ori mai multe cornere. In ciuda ofensivei totale, Sparta nu a reusit sa inscrie un gol care ar fi contact enorm in dubla mansa si acum este nevoita sa castige la scor pentru a intoarce soarta calificarii.