GOL ISTORIC IN EUROPA LEAGUE! Bate si DIAMANTUL lui Borja Valle! Tocmai s-a marcat golul anului in Europa!

Europa League jordi gomez Omonia Nicosia PSV Eindhoven Europa League
Data publicarii: Vineri 30 Octombrie 2020, 01:08
Data actualizarii: Vineri 30 Octombrie 2020, 01:23
Un fotbalist crescut de Barcelona a reusit golul etapei in Europa League.

Este vorba despre mijlocasul Jordi Gomez Garcia, care a reusit un gol spectaculos pentru Omonia Nicosia in meciul contra celor de la PSV Eindhoven.

In minutul 29, Gomez a executat o lovitura libera din propria jumatate de teren, sutand direct pe poarta adversarilor. Mingea l-a luat prin surprindere pe portarul olandezilor, care era iesit dintre buturi si nu a mai reusit sa prinda balonul.

Desi au preluat conducerea pe tabela, cipriotii au pierdut in final meciul, fiind invinsi de Eindhoven, cu 2-1, in prelungiri.

Spaniolul Jordi Gomez are 35 de ani si si-a inceput cariera la Barcelona, unde a evoluat pentru Barca B si Barca C inainte de a ajunge in prima echipa. De-a lungul carierei, mijlocasul a mai trecut pe la Espanyol, Swansea, Wigan, Sunderland, Blackburg, Rayo Vallecano si Levski Sofia.