Cu Ianis Hagi titular, Rangers s-a calificat în grupele Europa League

Ianis Hagi Europa League Glasgow Rangers Europa League
Data publicarii: Joi 26 August 2021, 20:00
Data actualizarii: Vineri 27 August 2021, 10:10

Rangers a încheiat la egalitate meciul cu Alashkert, scor 0-0, și s-a calificat în grupele Europa League.

Ianis Hagi a început meciul titular. Fotbalistul român a fost schimbat în minutul 64, fiind înlocuit de către Itten.

ȘTIREA INIȚIALĂ

Ianis Hagi, titular în returul cu Alashkert. În tur, scoțienii s-au impus cu 1-0.

Gerrard va merge pe mâna lui Ianis Hagi, într-o deplasare care se anunță extrem de dificilă pentru campioana Scoției. Meciul se dispută joi, de la ora 18:00.

Trupa lui a fost decimată de COVID, iar Steven Gerrard a ales să nu facă deplasarea în Armenia, pentru a nu risca să se infecteze.

În returul din Armenia, Gerrard va conta pe următorul „11”:

RANGERS: McCrorie - Patterson, Goldson, Helander, Barisic, Kamara, Davis, Arfield, Aribo, HAGI, Morelos; Rezerve: Hogarth, Itten, Balogun, Kelly, Lowry, Lyall, McKinnon, McClelland.

Rangers, victorie în prima mansă a playoff-ului

Glasgow Rangers a obţinut o victorie dificilă, 1-0, în fața lui Alaşkert FC, joi (19 august), pe teren propriu, în prima manşă a play-off-ului Europa League.

Cu Ianis Hagi titular, campioana Scoţiei a câştigat deşi a jucat în zece oameni mai bine de o repriză. Englezul John Lundstram a fost eliminat în min. 43, dar Rangers a reuşit să marcheze în inferioritate, prin columbianul Alfredo Morelos (67). Hagi a fost înlocuit în min. 90+5.