Ianis Hagi, sincer după victoria chinuită obținută de Glasgow Rangers în Europa League

Ianis Hagi Glasgow Rangers Europa League Ianis Hagi
Data publicarii: Vineri 20 August 2021, 09:37
Data actualizarii: Vineri 20 August 2021, 09:42

Fotbalistul echipei Glasgow Rangers, Ianis Hagi, a declarat joi seară, după meciul cu Alaşkert, scor 1-0, că el şi colegii săi mai au mult de lucru pentru a ajunge la cel mai bun nivel.

Ianis Hagi: "Mai avem mult de lucru"

“Trebuie să acceptăm că nu a fost cel mai bun joc al nostru. Ne aşteaptă un meci greu în deplasare. Acum trebuie să ne concentrăm pe refacere şi pentru duminică, ne aşteaptă un meci dificil.

În repriza a doua am intrat cu mentalitatea de a câştiga. Suntem bucuroşi că am câştigat, dar mai avem mult de lucru pentru a încerca să ajungem la cel mai bun nivel la care ştiu că putem juca”, a spus Hagi, potrivit news.ro.

Rangers a jucat în inferioritate numerică

Formaţia Glasgow Rangers, la care joacă Ianis Hagi, a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa armeană Alaşkert, într-un meci din prima manşă a play-off-ului Ligii Europa.

Rangers a jucat în inferioritate numerică din minutul 43, când a fost eliminat Lundstram. Golul a fost marcat de Morelos, în minutul 67. Ianis Hagi a jucat până în minutul 90. Returul va avea loc în 26 august.