Stefan Radu a trait cel mai NEBUN meci din Europa! Scorul s-a schimbat de sase ori, iar ai lui au marcat in minutul 94! Meci cu 3 penalty-uri! VIDEO

Data publicarii: Vineri 15 Februarie 2013, 15:40
Data actualizarii: Vineri 15 Februarie 2013, 15:40

Meci fabulos in Europa League intre Gladbach si Lazio, cu Radu Stefan integralist.

Borrusia Monchengladbach si Lazio au facut un meci teribil in Germania. Mai intai Stranzl a facut 1-0 din penalty, in minutul 17. Apoi, Floccari a egalat, minutul 57.

Imediat, s-a facut 2-1 pentru Lazio, Kozak a marcat in minutul 64. Cinci minute mai tarziu, brazilianul Dias, de la italieni, a luat al doilea galben si a fost eliminat. Emotii mari pentru Lazio si in minutul 70, cand nemtii au ratat un penalty - acelasi Stranzl nu a reusit in inscrie din nou; faultul fusese facut chiar de Dias, motivul pentru care a si fost eliminat.

Finalul a fost intr-adevar nebun: in minutul 84, Marx a egalat pentru Gladbach, tot din penalty. Patru minute mai tarziu, alt gol - prin Arango ('88) - 3-2.

Au urmat prelungirile, cu Lazio atacand pe toate liniile, chiar daca juca in 10 oameni. Golul pentru italieni, cel de 3-3, a venit in minutul 94, cand Kozak a reusit dubla, iar meciul s-a terminat egal.

Tragem linie: trei bari, trei penalty-uri, o eliminare si un gol in ultimul minut. Asta da spectacol!