O bara, o minge scoasa de pe linia portii, un fault criminal si un super gol! VIDEO: PSV 1-0 Heerenveen!

Data publicarii: Luni 19 Octombrie 2009, 14:40
Data actualizarii: Luni 19 Octombrie 2009, 14:40

FC Copenhaga, adversara lui CFR Cluj din Grupa K a Europa League, a batut duminica, in deplasare, scor 2-0, pe HB Koge, in etapa a 12-a a campionatului danez.

Golurile au fost marcate in prima repriza de Antonsson (22) si Gronkjaer (30).

Antrenorul Stale Solbakken a trimis pe teren echipa: Wiland - Pospech, Larsson, Antonsson, Wendt - Vingaard (Norregaard 71), Kvist, Hutchinson, Gronkjaer (Kristensen 81) - Ailton, Santin (N'Doye 67).

In urma acestui succes, FC Copenhaga a urcat pe locul doi in clasament, cu 24 de puncte dupa 12 partide, si se afla la trei distanta de liderul OB Odense.

• PSV Eindhoven a batut cu 1-0 pe Heerenveen prin golul reusit de D. Lazovic in minutul 81. PSV este pe 2 in Olanda la 2 puncte in spatele liderului Twente.
  • Sparta Praga a facut 1-1 cu Ceske Budejovice, pe teren propriu. Pentru Sparta a marcat B. Wilfried in minutul 12. Sparta e pe 5 in campionat la 6 puncte de liderul Teplice.