FOTO ȘI VIDEO Imaginile care au făcut înconjurul lumii: Lisandro Martinez, scos pe brațe de doi adversari. Noi detalii despre accidentarea argentinianului

Manchester United Europa League FC Sevilla lisandro martinez Europa League
Data publicarii: Vineri 14 Aprilie 2023, 16:47
Data actualizarii: Vineri 14 Aprilie 2023, 17:01

Manchester United și FC Sevilla au încheiat la egalitate, scor 2-2, în manșa tur din sferturile de finală Europa League.

După ce au condus cu scorul de 2-0 încă din minutul 21, prin dubla lui Sabitzer, elevii lui Erik ten Hag au mai avut o bară, prin Antony, dar andaluzii au lovit pe final de meci, prin autogolul lui Malacia şi golul marocanului En-Nesyri, iar echipa spaniolă păstrează şanse de calificare în semifinale.

Returul meciurilor din sferturile de finală ale Ligii Europa se dispută joi, 20 aprilie.

Lisandro Martinez, scos pe brațe de pe teren de adversari

Fundașul lui Manchester United s-a accidentat în minutul 86 și a fost scos de pe teren de către doi adversari, coechipieri la naționala Argentinei, Marcos Acuna și Gonzalo Montiel.

Potrivit informațiilor apărute în presa din Marea Britanie, Lisandro Martinez ar avea cel puțin un deget de la picior rupt.

"Nu au trecut 24 de ore, nu avem un diagnostic clar, așa că nu vă pot spune nimic pentru moment. Când va fi ceva oficial, se va anunța, nu vreau să apară specuații pe subiect", a declarat Erik ten Hag.